18
Lis
2013
0

Jak rozczesać kołtun nie tylko u Shih Tzu?

grzebien-do-rozczesywania-koltunowJak wspomnieliśmy na naszym facebookowym profilu, w sobotę nasz mały Shih Tzu był umówiony z psim fryzjerem. No i odbyło się wielkie strzyżenie, po którym piesek zmniejszył swoje gabaryty mniej więcej o połowę 🙂

Jak już dobrze wiecie, często odwiedzamy weterynarza, nie koniecznie dla tego, że nasz Shih Tzu jest chory tylko profilaktycznie albo po to by zwyczajnie z ciekawości naszej lub z potrzeby zebrania odpowiedzi na kilka pytań, które są nam niezbędne do napisania kolejnego artykułu.

Tak też było i tym razem z Panią fryzjerką 🙂

Pytaliśmy ją głównie o problem kołtunów, które u tej rasy są bardzo częstym zjawiskiem. Problem się powtarza przy długiej sierści i im ona dłuższa, tym częściej musimy zabierać się za długotrwałe rozczesywanie a już na pewno po dłuższej zabawie z psem lub spacerze.

Pani fryzjerka poleciła nam grzebień do rozczesywania kołtunów jak na załączonym obrazku. I nie jest on na pozór niczym nadzwyczajnym. Skuteczność tego grzebienia jest jednak zauważalna podczas pierwszego rozczesywania, kiedy elegancko wszystkie kołtuny się rozczesują.

Trzeba jednak uważać, zbyt częste stosowanie może powyrywać większe ilości włosów Waszego pupila, ponieważ ten grzebień posiada ostre, można by powiedzieć – naostrzone prawie jak nóż krawędzie.

Jak używać grzebienia do rozczesywania kołtunów? – to bardzo proste, tępą krawędzią przykładamy grzebień aż do skóry i pociągamy kilkukrotnie go do siebie. Oczywiście wszystko wykonujemy w momencie kiedy „zahaczymy o kołtun”, nie ma bowiem sensu rozczesywać włosy, w których nie ma kołtunów bo jak wcześniej wspomniałem, każde użycie narzędzia wyrywa pewną część owłosienia u naszego pupila.

Stosujmy go jako ostateczność – to bardzo ważne i niech ten grzebień nie zastąpi tradycyjnego, którego używaliście na swoim psie dotychczas.

Ma on służyć jako dodatek, jako narzędzie, które pomoże w problematycznych, bardzo poplątanych kołtunach.

Jaka jest cena grzebienia do rozczesywania kołtunów? – my zapłaciliśmy za niego 20 złotych, jednak widziałem na allegro takie grzebienie już za kilkanaście złotych, więc na pewno można go nabyć taniej.

Mam nadzieję, że rozwiązałem tym wpisem kolejny odwieczny problem, z którym borykają się właściciele psich ras z włosami 🙂

2 Responses

  1. shihtzubloger

    nie, ten grzebień nie obraca się jeśli o to chodzi, jednak samo czesanie to ruchy podobne do wyciągania ze słoika łyżki z np. miodem 🙂

Leave a Reply