13
Maj
2013
0
Młody Shih Tzu

Nasz Shih Tzu nareszcie w domu, odbiór szczeniaka!

Kilka dni minęło od przywiezienia naszego małego szczeniaczka. Pieska przywieźliśmy w piątek (mamy dziś poniedziałek) w okolicach godziny 20:00. Na początku troszkę się zmęczył jazdą samochodem, zwymiotował i od razu zasnął. Po przyjechaniu do domu bardzo szybko obwąchał całe mieszkanie i się w nim odnalazł.

Do miski z jedzeniem podchodził tylko po to aby się napić i z jakąś nieufnością wąchał swoją karmę. Po około 2 godzinach piesek zjadł wszystko co miał w misce. Gryzienie jednak sprawia mu trudność więc karmę moczymy delikatnie polewając letnią przegotowaną wodą. Od tego czasu piesek ma do wyboru karmę suchą i jej namoczoną wersję. Wybiera oczywiście tę 2 opcję.

W sobotę piesek odwiedził weterynarza. Pani weterynarz ostrzygła go w okolicach oczu i zbadała, stwierdzając że z pieskiem jest wszystko w porządku. Z pokorą przyjął lek na odrobaczenie i w przyszłym tygodniu mamy go zaszczepić.

Z dnia na dzień pokazuje coraz więcej. Na początku nie potrafił się bawić żadną zabawką, teraz po 3 dniach przenosi i obgryza obuwie, gryzie swoje zabawki i biega za nogami jak szalony. Nic dodać nic ująć, nasz scholar się zadomowił na dobre.

You may also like

Shih Tzu Karmienie
Karmienie szczeniaka Shih Tzu – podsumowanie
shih tzu jabłko
Owocowo Warzywna dieta Shih Tzu
Shih Tzu Anny i Piotra
Pierwsze zdjęcie Shih Tzu Jimmiego :)

2 Responses

 1. EM

  czesc,
  my tez mamy od paru dni shih tzu i musze powiedziec, ze moje pierwsze wrazenia sa bardzo podobne… z dnia na dzien widac ogromna roznice
  Jednak mamy pewien problem, piesek w nocy nie bardzo chce spac, spi max 3-4 godziny, a od 4 rano juz jest na nogach i ani mysli o spaniu (i tak jest juz 4 noc). Czy mieliscie podobny problem? Czy udalo Wam sie go rozwiazac?
  Pozdrawiam,
  EM

Leave a Reply