15
Sie
2013
0
psy antyalergiczne

Shih Tzu – psy dla alergików

Tym razem opiszę zaletę rasy Shih Tzu (posiadają ją również Yorkshire Terriery, pop. Yorki). Mowa tutaj o włosach, które pozwalają aby osoby uczulone na psią sierść mogły mieć psiaka w domu.

Chodzi o to, że rasa Shih Tzu nie posiada tradycyjnej psiej sierści, na którą ludzie są często uczuleni. Dzięki włosom, pies nie naraża swojego właściciela na przykrości związane z byciem uczulonym.

Trzeba jednak pamiętać, że jest możliwość, kiedy właściciel mimo wszystko będzie uczulony. W tym momencie w grę wchodzi któryś lub wszystkie z trzech pozostałych czynników. Alergia u ludzi może wystąpić też na:

  • psi mocz
  • psią ślinę
  • mimo wszystko na włosy

Ci, którzy są uczuleni na jeden lub wszystkie z powyższych czynników, niestety nie będą obojętnie podchodzić do Shih Tzu bo zwyczajnie będą odczuwać objawy alergii.

Na szczęście alergia na mocz, ślinę czy włosy psie jest dużo rzadsza od tej tradycyjnej – na psią sierść. Aby w stu procentach się przekonać czy nie jest się uczulonym na któryś z alergenów Shih Tzu, wystarczy wykonać test alergiczny lub po prostu pobawić się z psem tej rasy u znajomego, sąsiada czy czonka rodziny, który posiada takowego. Jest to chyba najmniej kosztowna i najwygodniejsza forma testu.

Tak więc, zanim kupisz – pobaw się z nim :), zobacz jak zareaguje Twój organizm, poza oczywiście euforią :), która jest wskazanym objawem podczas kontaktu z tak sympatycznym psem.

 

Leave a Reply