18
Lip
2013
0
Shih Tzu Pisownia

Shih Tzu szukane w internecie czyli co piszecie by znaleźć coś o tej rasie :)

Ostatnio sprawdzałem jak internauci piszą nazwę rasy swojego pupila. Szukałem czy przypadkiem nie będzie błędem odwoływania się do nazwy oryginalnej czyli Shih Tzu (bądź shih-tzu), czy nie lepiej byłoby spolszczyć. Czasem statystyki bowiem sugerują inaczej podejść do różnych tematów niż podpowiada nam intuicja.

Artykuł proszę potraktować jako ciekawostkę lekkim uśmiechem 🙂

Otóż finezja polskich internautów, właścicieli piesków rasy shih tzu czy też zwyczajnie ludzi, którzy chcieliby się czegoś na ich temat dowiedzieć przekroczyła znacznie moje wyobrażenia. Zakładałem, że pomyłka w pisowni może dotyczyć kilku podstawowych błędów, które wynikają z „pisania ze słuchu”.

Stawiałem więc na błędy w stylu shihtzu, szitsu,  szicu albo nawet chitsu. Grubo się myliłem, ponieważ lista kombinacji wpisywanych przez internautów i to jak bardzo nieograniczony jest umysł ludzki przerosła moje przypuszczenia.
Żeby było weselej, spora ilość tych zwrotów nie pasuje wymową do nazwy rasy, wtrącane są tam litery, które po prostu nie pasują do całości 🙂

Co więc powiecie na tą listę:

 1. shih tzu
 2. shih
 3. shihtzu
 4. shih tzu
 5. shi tzu
 6. shitzu
 7. shih zu
 8. shi tzu
 9. shitsu
 10. shizu
 11. shih su
 12. chitsu
 13. schitzu
 14. shitz tzu
 15. shin tzu
 16. shitz zu
 17. shiz tzu
 18. shitz shu
 19. shihtsu
 20. shih tu
 21. shitshu

Na koniec proszę tylko aby nikt się już więcej nie mylił 🙂 Piszmy poprawnie a znajdziemy więcej w sieci niż sobie możemy wyobrazić.

 

You may also like

Pchła u Shih Tzu – nie lekceważcie tego problemu!
Młody Shih Tzu
Podsumowanie pierwszego roku Bloga :)
Spacer z Shih Tzu, jak często i ile powinien trwać?
Nasz pies ma już rok!

1 Response

 1. maja

  Język polski jest pogięty 🙂 ale interpretacja nazwy tej rasy z daleko wschodnich języków przez polskich internautów jest boska! 🙂 Połowa wygląda jakby była pisana pod wpływem conajmniej alkoholu. Spox blogzz, Elo!

Leave a Reply