Media

Reklama digital signage – dlaczego warto w nią zainwestować?

Reklamy digital signage coraz częściej możemy zauważyć w przestrzeni publicznej. Jest to forma, która wypiera tradycyjne plakaty i bilbordy. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, dzięki którym cieszy się tak dużą popularnością. Dlaczego warto w nie zainwestować? Oto kilka powodów.

Czym jest reklama digital signage?

Reklama digital signage to forma, która w przestrzeni publicznej pojawiła się stosunkowo niedawno. Ten anglojęzyczny termin oznacza wykorzystywanie cyfrowych nośników w celach marketingowych lub informacyjnych. Reklamy lub informacje mogą być wyświetlane w przestrzeni publicznej na różnych urządzeniach. Są to np. specjalne monitory, gabloty reklamowe lub interaktywne bilbordy.

Z tego rodzaju reklamą możemy spotkać się w wielu miejscach. Treści reklamowe wyświetlane są m.in. na ekranach przymocowanych do budynków lub w gablotach znajdujących się w galeriach handlowych. Różnego rodzaju informacje przekazywane z wykorzystaniem systemu digital signage można spotkać m.in. na uczelniach lub przystankach autobusowych. Ta forma komunikacji coraz odważniej wypiera plakaty oraz bilbordy.

Dlaczego reklama digital signage jest opłacalna?

System digital signage posiada wiele zalet, które sprawiają, że tak chętnie jest on  wykorzystywany przez marketingowców. Główną plusem tego rozwiązania jest fakt, że reklama interaktywna skuteczniej przyciąga uwagę odbiorcy niż plakat lub bilbord. Treść podana jest w atrakcyjny wizualnie sposób, a dynamika obrazu szybko skupi na sobie wzrok przechodnia. Jest to rozwiązanie o wiele skuteczniejsze niż statyczne plakaty, na które mało kto zwraca uwagę.

Digital signage to wykorzystanie nowoczesnych i atrakcyjnych dla odbiorcy technologii. Jest to także bardzo praktyczne rozwiązanie. Do obsługi treści wyświetlanej na monitorze potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do internetu. Pozwala to na zdalne przekazywanie informacji w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to pozwala również oszczędzić czas i pieniądze potrzebne do rozprowadzenia materiałów reklamowych w bardziej tradycyjny sposób.